WTF?
     
Броварчани долучилися до наймасштабнішого прибирання країни «Зробимо Україну чистою»

  Українці звикли відзначати травневі свята, які, до речі, вже за тиждень, на природі. Такий відпочинок люблять усі, а от прибирати після цього – далеко не кожен. Так ліси та галявини і перетворюються на сміттєзвалища. Хоча інколи ми все-таки згадуємо про природу, поки не пізно.

  У суботу, 23 березня, українці у багатьох населених пунктах вийшли на загальнонаціональне прибирання «Зробимо Україну чистою» – частина всесвітнього руху «Let’s Do It, World», найбільша соціально-екологічна акція країни. Перше прибирання в рамках цієї акції провели в кількох парках Києва шість років тому. Організатором і одночасно ініціатором акції у нашому місті став броварський осередок організації «Let’s do it, Ukrane».

  У Броварах акція охопила найбільші райони міста: ліс біля БЦРЛ, лісосмуга біля ТРЦ «Термінал», поле біля військової частини, ліс вздовж вулиці Биківнянської тощо. Загалом броварчани прибирали 8 локацій. Хоча, зазначимо, деякі місця так і залишилися неприбраними – людей зібралося мало, а сміття – багато. Так, наприклад, не пощастило дубовому гаю на вулиці Олега Онікієнка (вул. Кутузова), 8-Б.

  Так було не всюди. На деяких локаціях, зокрема біля броварської поліклініки, містяни прибирали під запальні ритми сучасної музику. Аби справа була приємнішою, волонтери влаштовували конкурсами, наприклад, «на найоригінальнішу знахідку». Прибирання пройшло весело та корисно.

  Тут ми зустріли координатора акції, депутата Броварської міськради Андрія Саука:

  - Броварчани на цій локації (БЦРЛ) поки що не дуже активні. Мабуть, ще рано, і вони підійдуть пізніше. На інших локаціях люди потроху починають сходитися. Очікуємо, що збереться значно більше народу. Ми хочемо прибрати місця, де броварчани відпочивають, щоб тут було чисто. Сподіваємося, в майбутньому люди не засмічуватимуть таку красиву природу. Мішками та інвентарем нас забезпечили партнери, які долучилися до програми. Від людей потрібні лише гарний настрій та робочі руки.

  Десь прибирали дві години, десь - півтори, а на деяких локаціях - ледь не півдня. Лише з лісосмуги поблищу вулиці Богунського назбирали понад півтисячі мішків сміття. Після прибирання активісти на усіх локаціях встановили спеціальні таблички, які свідчать про те, що місце чисте від сміття.

  Броварчанки Ірина Улітенко та Вікторія Ткачук беруть участь у акції вже другий рік поспіль:

  - Вперше ми долучилися до акції ще минулого року. Тоді була лише одна локація у лісі біля парку «Приозерний». Тоді зібралося небагато людей, але ми все одно добре прибрали. Цьогоріч ми вже співорганізатори «Let’s do it, Ukrane». Прибираємо рідне місто разом, аби воно було чистим і красивим.

  Завдяки праці небайдужих містян, Бровари стали чистішими. Хоча, привабливішим місто стане, якщо люди не будуть смітити та прибиратимуть після того, як відпочинуть на природі. Пам'ятайте, чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять.