WTF?
     
В Броварах пройшов перший за останні 50 років бліц-турнір з футболу

23.04.2016 року в Броварах на запасному полі СК "Спартак" пройшов бліц-турнір з футболу між місцевими футбольними клубами: ФК "Юніон", ФК "Металург" та СК "Беркут". Останній - минулорічний чемпіон м. Бровари.
У бліц-турнірі кожний з учасників зіграв дві гри зі своїми суперниками, але кожна гра тривала два тайми по 20 хвилин.

На турнір завітав голова федерації футболу м. Бровари Подзігун Володимир Іванович, який привітав всіх учасників з відродженням цього змагання, пауза якого тривала близько п'ятдесяти років та висловив сподівання, що в майбутньому цей турнір збільшить свої масштаби, популярність та кількість учасників.
Судили матчі цього турніру досвідчені судді: Філіпов Олександр, Бондарчук Євгеній (обидва з м.Бровари), Чупіс Констянтин (м. Миронівка), який обслуговує матчі обласного чемпіонату з футболу.

Подзігун Володимир Іванович - голова федерації футболу м. Бровари
 
Судді: Філіпов Олександр, Бондарчук Євгеній (обидва Бровари), Чупіс Констянтин (Миронівка)

Першими вишли на поле ФК "Юніон" та ФК "Металург", з яким вже в цьому році "юніонівці" в товариських зустрічах зіграли в нічию - 1;1 та 2:2. Тож гра мала бути цікавою хоча б через принциповість результатів минулих зустрічей.

Гра почалась і почалась вона досить активно, обидві команди хотіли з перших хвилин заволодіти ініціативою, але основна боротьба точилась в центрі поля. Хоча моменти виникали, як біля одних воріт, так і біля інших.

 

В кінці першої двадцятихвилинки чудову можливість забити перший гол на турнірі втратив гравець ФК "Юніон" Роман Чуняк, який після прострілу свого одноклубника Валентина Панєвіна зумів переправити головою м'яч в ближній кут воріт суперника. Нащастя чи нажаль "металургів" врятував їхній голкіпер, який намертво забрав шкіряну кулю. Тож після першого тайму рахунок залишався сухим.

  

Другий тайм суттєво від першого нічим не відрізнявся, ігровою та територіальною ініціативою не володіла жодна з команд. Напівмоменти виникали як в однієї команди, так і в іншої. Заради першого голу гравці обох футбольних клубів подекуди вдавалися до грубої гри, але все ж матч закінчився з нічийним нульовим рахунком.

Друга гра відбулась між командами ФК "Металург" та СК "Беркут". Хочемо підмітити, що футбольний клуб "Металург" через нестачу свого складу гравців "позичив" двох гравців у ФК "Юніон". Тож ворота "металургів" захищав голкіпер "Юніона", ще один "юніонівець" відповідав за півзахист своїх опонентів. 

В цьому матчі вже невеликою ініціативою потихеньку почали заволодівати гравці "Беркуту", хоча "металурги" теж не пасли задніх та подекуди створювали моменти біля воріт суперника. В середині матчу гра почала вирівнюватись і це, можливо, почало обурювати "беркутівців", які намагалися зупинити суперників за допомогою порушень правил.

 

Так, в середині гри один з гравців СК "Беркут" за брудний фол отримав попередження у вигляді жовтої картки. Не пройшло і трьох хвилин, як цей же гравець за фол проти гравця ФК "Металург" отримав другу жовту, а загалом і червону картку. Тож завдяки вилученню одного з "беркутівців", у "металургів" з'явилась можливість у більшості вирвати перемогу у цьому матчі. Нажаль вони цією можливістю не скористалися, тож і другий матч турніру закінчився з рахунком 0:0.

Все повинно було вирішитись в останній грі між ФК "Юніон" та СК "Беркут". Переможець цієї пари і отримує перемогу у всьому турнірі і головний приз - кубок з рук голови федерації футболу Броварів Подзігуна Володимира Івановича. 

 

Гра почалась і, не дивлячись, що на полі грали команди вищої та другої ліги, особливої переваги віддати не можна було нікому. "Юніонівці" намагалися гідно протистояти гравцям СК "Беркут", які поступово почали притискати суперника до їхніх воріт. Один із таких пресингів все ж такі закінчився вдало для "беркутівців", які нарешті забили перший гол в бліц-турнірі - 1:0.  Команду "Юніон" не врятував "суперполіт" свого голкіпера Науменка Віталія, який не дотягнувся до летівшого в дальню "дев'ятку" м'яча і вже рахунок стає 2:0 на користь команди "Беркут".

СК "Беркут" та ФК "Юніон" створили інтригу в бліц-турнірі.
 
Голкіпер Науменко Віталій не врятував ФК "Юніон" від другого голу

І ось тут почалося саме цікаве... Гравці ФК "Юніон" неначе прокинулись із зимової сплячки і кинулися в бій. "Беркутівці" на таку гру суперників не розраховували, тому почали помилятися. Допомилялися до пропущеного голу - дві команди майже в повному складі скупчилась в штрафному майданчику ФК "Беркут", м'яч потрапив до "юніонівця" Сариджи Бариша, який і спрямував його у ворота суперника, тим самим наприкінці матчу скоротив рахунок матчу - 2:1. 

 

Пресинг команди Руслана Семенця не припинився. Резервні гравці, тренери команд та глядачі матчу останні хвилини вирішального матчу почали дивитись вже стоячи. Воно то і не дивно, адже інтрига зберігалася шаленою. Гравці "ФК "Юніон" могли одним голом змінити підсумок всього турніру. Але не вистачило зовсім трішки, фінальний свисток головного арбітра зафіксував перемогу СК "Беркут" з рахунком 2:1.

Отже, переможцями бліц-турніру стала команда СК "Беркут", яка набрала 4 очки. Друге місце посіли гравці ФК "Металург", набравши 2 очки. Третю сходинку турніру посіли "юніонівці", які з однією нічиєю набрали лише 1 очко.

Президент футбольного клубу "Юніон" Руслан Семенець прокоментував журналістам видання "At Brovary" гру своїх підопічних і бліц-турнір загалом:

Руслан Семенець - президент ФК "Юніон" (Бровари)
- Сам турнір цікавий, але є декілька факторів, які хотілось би в подальшому виправити. По-перше, невелика кількість учасників. Сподіваюсь, що в майбутньому це стане один із найпрестижніших футбольних турнірів нашого міста і кількість футбольних команд збільшиться, як мінімум вдвічі.

По-друге, це якість газону, яка дуже погіршує гру. Гравці не могли нормально обробити м'яч, якісно віддати передачу, тощо.

З приводу гри моїх підопічних, то в грі з "Металургом" мої гравці грали без бажання, не хотіли йти в атаку, відчувалася лінь. В матчі проти "Беркуту" все було те ж саме до другого пропущеного голу. Потім команду неначе підмінили і, нарешті, вона побігла. Почали з'являтися моменти, був шанс, навіть, зрівняти рахунок. Нажаль команда "прокинулась" пізно.
Зробимо скидку на те, що склад оновлений і потрібно зігратися. Вцілому гравці непогані, тому сподіваємося на позитивні результати в офіційних іграх.

Наприкінці турніру голова футбольної федерації Броварів Подзігун Володимир Іванович подякував всіх учасників за чудовий спортивний захід та нагородив переможців бліц-турніру кубком. 

Подзігун В.І. нагороджує переможців бліц-турніру
 
Загальне фото учасників бліц-турніру на пам'ять

Загалом і гравці, і глядачі провели цікаві три години цього сонячного весняного ранку. Маємо надію, що таких спортивних заходів в Броварах стане більше, а наша влада буде цьому сприяти, адже без їхньої підтримки це буде дуже складно.