WTF?
     
Сесійний восьмигодинний марафон в Броварах

 21-го квітня відбулась 13-та чергова сесія Броварської міської ради. До сесійної зали депутати від БПП урочисто внесли дві урни для сміття. Вони продемонстрували присутнім правила гарного тону й папір кидали в - одну, а пластик - в іншу.

 

 Депутатів, яких нещодавно було виключено з різних партій не було. Розпочалась сесія заявами голів фракцій: Андрій Василенко ("Самопоміч") і Євген Грєдунов ("Солідарність"), повідомили, що  Максим Семенов та Юрій Чередник (відповідно) виключені з партій. Андрій Василенко, наголосив на тому, що виключені депутати мають скласти мандати, щоб не допустити провокацій у раді й громаді.

Депутат від "Свободи", Сергій Бойко
 
Депутат від "ДемАльянсу", Олег Берестовий

 З 10-ї до 12-ї присутні встигли проголосувати за вісім рішень (з 28-ми). Нагадаймо, що віднедавна Верховна рада зобов'язала депутатів на місцях приймати рішення відкритим поіменним голосуванням. "Бігунок" передавали з рук у руки, що не аби як уповільнювало робочий процес. Щоб прискоритися, доводилось голосувати відразу за основу, за правки й у цілому. Неодноразово присутні підіймали це питання. Першим не витримав Леонід Черепейнік (БПП "Солідарність"), зокрема він закинув міському голові, що робочий час Ігоря Васильовича коштує 50 грн/година, натомість час Леоніда Володимировича в десять разів дорожчий.

Депутат від БПП "Солідарність", Леонід Черепейнік
 
Лідер "ДемАльянсу", Аліна Дяченко

- Мені потрібно працювати, щоб сплачувати податки в місто, а я просто сиджу тут цілий день, через те, що немає нормальної системи! - вибухнув депутат. Другою не витримала знущання "бігунками" Аліна Дяченко ("ДемАльянс").

Тим часом під міськрадою чергують люди в формі
 
На зміну автобусу приїхав менш габаритний транспорт

- Ігорю Васильовичу, кому ви доручили розробити проект внесення змін до бюджету на оплату системи голосування? - Міський голова відповів, що відповідного доручення немає. Він додав, що половина систем голосування на ринку не сертифікована, а міськрада не може користуватися подібною системою. Проте депутати відверто висміяли аргумент і запропонували йому обрати з сертифікованої половини. Коли ж лідер ДемАльнсу попросила депутатів підняти руку, кого влаштовує голосувати в такий спосіб, колеги з фракції "Єдність" назвали це провокацією.

За трибуною обласний депутат, Роман Симутін
 
Лідер "Самопомочі", Андрій Василенко

 Однією з головних подій стало голосування за виділення коштів на реконструкцію парку "Перемога". Виступило багато людей з різним баченням ситуації. Лідера "Самопомочі" обурило, що під час розгулу злочинності в місті, депутати вважають пріоритетом облаштування парку.

- Якщо в мою хату б'ють грабують, я витрачу кошти на паркан та охорону, а не на новий палісадник, - обурювався депутат. Забігаючи вперед, зауважимо, що після обговорень, "Самопоміч" таки підтримала рішення.

Андрій Саук - депутат від "ДемАьянсу"
 
Валерій Іваненко - депутат від БПП "Солідарність"

- Чому у Броварах, де в школах скоро діти ходитимуть у третю зміну, ми не будуємо школу, а реконструюємо парк? - продовжив думку Андрій Саук від "ДемАльянсу". Голосувати за реконструкцію депутатів з трибуни переконував депутат обласної ради, Роман Симутін, здебільшого через те, що половину суми (9 мільйонів грн) виділить державний фонд. Що ж до будування нових шкіл, депутат чомусь переконаний, що у найближчі роки це нереально.

Подивитися на роботу депутатів завітали атовці
 
Керівник ГО "Авангард АТО Броварії", Ігор Муратов

- По-перше, лише проект школи, його розробка, буде коштувати 4 мільйони. Саме будівництво бодай однієї школи коштуватиме понад 120 мільйонів - заявив обласний депутат. Але тут вже не витримав Валерій Іваненко від "Солідарності".

- Поїдьте зі своїми колегами з облради в Івано-Франківську область, де за останні кілька років спромоглися збудувати 68 нових шкіл і повчиться працювати! - Зауваження по суті зробила й Аліна Дяченко. Вона засумнівалася у доцільності саме такого використання грошей: чому кошти мають піти на те, щоб замінити плитку на чинній доріжці, а не на прокладання нових доріжок, або не на ремонт "Ракушки" або фонтану? Врешті рішення підтримали 24 депутати, зауважимо що це внесло певну напругу між фракціями БПП "Солідарність" і "Демократичний Альянс", адже - остання рішення не підтримала. Журналісти вже закидають БПП і "Самопомочі" зраду.

Прокурор пояснює чому саме такий розгул криміналу в Броварах
 
Олексій Бреус виправдання поліції відкидає, адже у 90-ті, міліціянти працювали в гірших умовах

 Також депутати підтримали рішення про виділення коштів (81-ї тисячі грн) ГО "Авангард АТО Броварії". Узагалі депутати дійшли висновку, що на громадські організації (які не просто зареєстровані, але й активно діють) потрібно виділяти значно більше коштів - у рази. Ситуація в місті склалася наступна: велика частина міліціянтів з досвідом, агентурою не пройшла переатестацію; молодь іти до поліції не рветься (через низькі зарплати, брак житла), отже людей не вистачає. Виділяти кошти з міського бюджету неможна, щоб не мати важелів впливу на міліцію. А тим часом злочинність у Броварах зашкалює. Отже громадські організації, можливо муніципальна поліція, облаштування міста системою відеоспостереження стали б дієвим рішенням цієї проблеми.

Депутат від "Самопомочі", Юрій Скотніков запевняє, що грошей виділених на ГО дуже мало
 
Вадим Мутило, вийшов із "Батьківщини" через те, що колеги не підтримали його на посаді секретаря

 Окрім того, депутати підтримали рішення про затвердження журналіста, громадського активіста, Дмитра Карпія на посаді голови комісії з декомунізації. Навіть, самі депутати сумнівалися, що рішення пройде, адже головою має бути депутат (через що й утримався міський голова). Виступити з промовою Дмитро Карпій відмовився, але присутні погодилися, що його діяльність говорить сама за себе, тож у додатковій рекламі немає потреби.

Міський голова, Ігор Сапожко
 
Володимир Опалько від БПП "Солідарність"

- Це моя тема, - сказав новообраний голова нашим журналістам. - Обізнаніша за мене лише краєзнавець, Марія Овдієнко, але через стан здоров'я вона запропонувала у комісію мене замість себе. Я знаю, як працювати з документами, добре знаю всі закони, які стосуються декомунізації, і якщо вже взявся, маю довести справу до кінця. Я мушу ходити на всі засідання, адже одного разу, колись мене не було, так тут депутатів ледь не переконали, що все має лишитися, як є.

 Наприкінці засідання Олексій Бреус від імені атовців подякував депутатам за напружену роботу. Це був дійсно марафон, який тривав вісім годин.