WTF?
     
Хто має забезпечити правопорядок в Броварах?

Депутат броварської міськради Дяченко Аліна
Реагуючи на критичний розгул бандитизму та крадіжок у Броварах, 15.04.2016 року депутати Броварської міської ради Аліна Дяченко, Юрій Скотніков, Андрій Василенко, Володимир Опалько, Ірина Веремчук, Леонід Черепейнік, Андрій Саук, Вадим Мутило, Галина Негода, Сергій Батюк ходили на прийом до прокурора Броварів та начальника поліції. Про це в соціальній мережі повідомила депутат міської ради м. Бровари, лідер броварської фракції "ДемАльянс" Аліна Дяченко:

- Йшли не з критикою, бо нові очільники правоохоронних відомств і так все розуміють та бачать, а з пропозиціями взаємодії та співпраці. У результаті - обговорили і виробили низку ідей та план дій.

Всі ми прекрасно розуміємо, що ні сама поліція, ні сама міська рада, ні сама прокуратура не зможуть самотужки зупинити цей вал крадіжок, пограбувань та нападів на людей серед біла дня. Це можна зробити лише спільними зусиллями.

ПОТОЧНА СИТУАЦІЯ

Як розповів керівник поліції Олег Янчинський, у броварському відділі нині досить складна ситуація з кадрами. Після атестації у слідчому відділі залишилось 23 людини (а має бути 46, тобто 50% некомплект), у карному розшуку - з 30 необхідних є 25 (двоє з яких у декреті), але найгірша сиутація з дільничними: їх має бути 39, а станом на зараз їх всього... 17.

Не вистачає кадрів і в групах реагування патрульної поліції: замість 9 груп, які потрібні, працює 6, а після атестації взагалі залишилось 4. Добре, що в обласному керівництві знайшли підтримку і отримали підмоги за рахунок 12 співробітників спецпідрозділів.

Про ці та інші проблеми, включаючи і кадрові, броварської поліції журналістам "At Brovary" розповіли при спільному патрулюванню міста та району працівники поліції на чолі з начальником патрульної поліції капітаном Отрохом Русланом.
Дійсно, заробітня плата броварських поліцейських коливається біля 2000 грн./ міс., в той час, як столичні полісмени отримують від 7000 грн./міс. Як пояснила нашому виданню Аліна Дяченко, з дня на день поліція Броварів юридично повинна отримати статус нової поліції, тому саме після цього всі очікують на підвищення заробітньої плати наших полісменів. Нажаль інших способів підвищення заробітних плат працівникам правоохоронних органів не передбачене законодавством.

За словами Аліни Дяченко броварська поліція має потреби.

З потреб, які почули депутати: 
- потрібна система відеоспостереження по всьому місту (є навіть розроблений проект начебто);
- потрібні відеореєстратори для контролю за роботою патрульних;
- потрібна допомога у матеріально-технічному забезпеченні;
- було б добре для мотивації працювати в поліції забезпечити співробітників проживанням у гуртожитках.

На все це потрібне фінансування, і як ми повідомляли, у бюджеті є бюджетні залишки з минулого року + очікуються додаткові надходження від перевиконання, які якраз можна було б спрямувати на ці потреби, бо безпека людей - це базова потреба.

ЩО МОЖНА ЗРОБИТИ

Депутати домовились наступного тижня зустрітись на робочу зустріч, щоб ініціювати Міську програму забезпечення правопорядку у Броварах. Поліція підготує орієнтовний кошторис, а ми - свої пропозиції.

  

Також депутати нагадали, що у Броварах ще у січні затвердили міську програму підтримки громадських формувань (передбачили 150 тис грн), але вона досі не виконується, не кажучи вже про те, що цієї суми явно не достатньо для реальних потреб ГФ.

Броварські депутати готові зараз максимально включитись у те, щоб у Броварах запрацювали на повну потужність громадські патрулі - піші та автомобільні. Щоб разом з працівниками поліції, мешканці активно включились у захист свого міста, щоб ходити в патрулі стало почесно та відповідально. І, звісно, щоб ця робота оплачувалась. І координувалась спільно з правоохоронцями.

Відповідно на сесії 21 квітня треба піднімати питання збільшення фінансування Програми підтримки громадських формувань, і активно залучати їх до роботи - і "Руєвит", і "Правопорядок", і "Галід", і інші ГФ.

* * *
- Це - лише перший крок. Попереду - багато роботи, де потрібно об'єднувати зусилля, а не тонути у протиріччях. Ми хочемо зробити реально потрібні справи у місті, а не розбазарювати кошти міського бюджету на "піар-ремонти", де замість старої плитки кладеться нова. Долучайтесь! - написала на своїй сторінці Аліна Дяченко.