WTF?
     
Броварчани продовжують судитися проти перейменування вулиць (ВІДЕО)

  13-го квітня відбулось судове засідання, на якому продовжили розглядати справу проти перейменування Броварських вулиць. Нагадаймо, що містяни подали два позови проти перейменування в рамках декомунізації. Один процес триває мляво, адже позивачі не являються до суду, інший - розвивається жвавіше, між третіми сторонами позивачів та відповідача (Броварська міска рада) постійно виникають суперечки, палкі обговорення.

Щоправда прихильники радянських назв, які запевняють, що виступають тільки за дотримання закону, часто не мають чим відповісти на закиди опонентів. Наприклад, коли депутат, Сергій Батюк від "Солідарності" прямо запитує, у позивачів чи не вважають вони радгоспи елементом тоталітарної машини, яка нищила господарства та їхніх власників. На це Людмила Бабенко відповідає, що це стосується колгоспів, а радгоспи, "трішки - інше".

Л. Бабенко - виступає третьою стороною на боці позивачів
Лідер броварської "Свободи", Олег Шевчук

 Були на засіданні й жителі вулиць, що підпадають під перейменування. Броварчани виступали проти зміни назви вулиці Московської, Горького, Матросова, Радгоспна. Особливо протестували на слуханні проти вулиці Московської, чоловік, який прожив на ній більше 50-ти років, зібрав підписи проти перейменування. Його намагались переконати, що агресор, що розпочав війну на Сході перебуває, саме, у Москві, тому назва є не прийнятною. Проте чоловіка було не вгамувати, він доводив присутнім, що назва пішла від "Московської ковбаси".

Окрім того, виникли питання до нової назви, вулицю мали б перейменувати на честь міста-побратима Броварів Фонтене-су-Буа. Люди скаржилися, що багато хто не знає, як нова назва вулиці пишеться та вимовляється. Захисників назви вулиці Московської опоненти закликали бути послідовними: "валіза-вокзал-Росія!"

Дмитро Карпій - активіст, у складі третьої сторони від відповідача
 
Наталя Балашова входить у склад третьої сторони від позивача
 

 Були зауваження по суті. Люди обурювались через те, що платіжки до них приходять на різні вулиці, тобто на старі й нові назви. Наприклад, Людмила Григорівна, яка проживає на вулиці Горького (Білана), побоюється, що при сплаті, гроші підуть у невідомому напрямку. Представники третьої сторони відповідали, що головне рахунок, до того ж можна писати у дужках пояснення. До того ж, жінці почали закидати російськомовність. На що суддя відповів, що сам виступить за перекладача, врешті це не пакистанська, а з російською він якось здужає.

 

 Цікаво, що в складі третьої сторони від позивачів опинився Найда Віталій, який представився помічником депутата від "Самопомочі", Юрія Скотнікова, який підтримав рішення про перейменування вулиць. Пан Віталій повідомив, що долучався до збирання підписів проти перейменування вулиці Горького особисто. Коли "свободівець" Олег Шевчук запитав у помічника депутата, як голосував сам депутат, Віталій Найда відповів, що не знає. Тож ситуація доволі дивна. Ми вирішили її прояснити, та зв'язалися з Юрієм Скотніковим.

Віталій Найда - помічник депутата від "Самопомочі", Юрія Скотникова

Депутат від "Самопомочі", Юрій Скотніков.
- Віталій Найда не погоджував зі мною похід до суду. Вийшла така накладочка, у нього є своя думка, це його право, як у фізичної особи. Я зробив йому зауваження, щоб надалі такі дії він погоджував. Особисто я проти Горького нічого не маю, але є закон про декомунізацію, якщо вулиця підпадає, то я голосую, про зміни про декомунізацію. Тобто йому не варто було представлятися помічником депутата у суді, коли він не представляє його інтереси. Тож він має зробити висновки, або ми попрощаємося, - підсумовує Юрій Скотніков.

 З боку позивача виступило 11 людей. На цьому суд оголосив перерву. Подальший розгляд справи призначено аж на 18-те  (о 10:00) та 19-те (о 10:00) травня (у зв'язку із запланованою відпусткою судді), де заслухаються пояснення відповідача. Тож далі буде...