WTF?
     
У Броварах вперше відбувся всеукраїнський конкурс дитячої та юнацької творчості «Пектораль талантів»

  З кожним днем у Броварах стає все більше можливостей для дітей творчо розвиватися – відкриваються нові гуртки, проходять тематичні свята та цікаві конкурси. У неділю, десятого квітня, броварський ТРЦ «Термінал» заполонили гучна музика та веселий дитячий сміх. Того дня у приміщенні концерт-холу торговельного центру проходив Всеукраїнський фестиваль-конкурс дитячої та юнацької творчості «Пектораль талантів».

  Захід влаштувала молода громадська організація «Пектораль XXI», яка усіляко підтримує талановиту молодь. Попри свою недовгу історію, «Пектораль талантів» – не перший проект організації. Нагадаємо, минулого літа вона подарувала броварчанам молодіжні концерти «#БРВР» і «ЛітоPeace».

  Представити свої вміння на конкурсі зібралося більше сотні танцівників, співаків, хореографічних, циркових і вокальних колективів, які попередньо подали анкети та сплатили реєстраційний внесок. Наймолодшим учасникам конкурсу ледь виповнилося п’ять років, а найстарші вже відсвяткували повноліття. Учасники були розділені на 6 категорій: малюки (4-6 років), молодша (7-9 років), середня ( 10-13 років), старша ( 14-17 років), молодіжна (18-25 років) і змішана.

  Таланти юних учасників фестивалю оцінювали професійне артисти. До складу журі з вокалу ввійшли педагог з вокалу на телепроектах Галина Голубєва, близнючки з дуету «Анна-Марія», художній керівник хору ім. С. Павлюченка Олена Скопцова. За хореографію відповідали у минулому солістка Національного ансамблю ім. П. Вірського Поклад Віра, директор студії «TODES» Андріс Капіньш, завідувач кафедри народної хореографії Київського університету культури і мистецтв Ірина Гутник. Серед членів журі ми помітили і Гріньє Тамару – викладача Київської муніципальної Академії естрадного та циркового мистецтва.

  Від самого ранку юні учасники, їхні батьки та керівники товпилися у концерт-холі. Після реєстрації, діти годинами аж до виступу репетирували свої номери. Опівдні перший всеукраїнський конкурс дитячої та юнацької творчості «Пектораль талантів» урочисто відкрив ведучий заходу.

  Після того розпочався перший блок фестивалю. Більш ніж три години поспіль маленькі таланти співали, танцювали та показували циркові номери. Хореографічні колективи дивували членів журі народними, стилізованими, естрадними та сучасними танцями. А з вуст юних співаків лунали як відомі народні, так і популярні сучасні пісні. Те саме повторилося і після обіду, у другій частині фестивалю.

  Серед колективів, які вирішили взяти участь у фестивалі, ми помітили броварські дитячі об’єднання, які не перший рік виступають на конкурсах і концертах. На сцену «Пекторалі талантів» підіймалися народна хореографічна майстерня «Мальва», вокально-естрадний колектив «УспіХ», студія естрадної пісні «Акварелі», зразковий хореографічний колектив «Феєрія», зразковий колектив сучасного танцю «Альтаїр» та ін. Більша частина колективів для виступів обрала добре відрепетирувані номери.

  Коли конкурсна програма закінчилася (аж о восьмій вечора!), на стомлених учасників та їхніх батьків чекав зірковий концерт. З неймовірним запалом дарували свою енергію дітям члени журі, сестри з дуету «Анна-Марія», молодий дівочий гурт «18 PLS», починаюча співачка Катя Гройс, виконавці з бенду «FORMINGO» та вихованці київської школи танцю студії «Тодес». Поки члени журі підводили підсумки конкурсу та вирішували, кому б віддати перемогу, зіркові гості розважали малечу, яка на той час зайняла усю сцену.

  Фестиваль дещо затягнувся і тривав до самої ночі. Втомлені учасники, яким не вистачило місця за столиками концерт-холу чи на стільцях для глядачів, відпочивали просто на підлозі. До зіркового концерту та танцювального флешмобу діти набралися сил.

  Усі учасники фестивалю отримали дипломи, призи, подарунки та спеціальні нагороди від оргкомітету та спонсорів фестивалю. Найкращі, яких обрали члени журі, отримали дипломи лауреата І, ІІ, ІІІ ступенів. Переможець фестивалю отримав нагороду, грошовий приз і подарунки від організаторів і партнерів конкурсу.

  Зазначимо, вже ввечері, коли закінчувалася конкурсна програма, представники благодійного фонду «Інна», який був партнером фестивалю, збирали кошти, які мали піти на допомогу підопічним фонду.

  Перший всеукраїнський фестиваль-конкурс дитячої та юнацької творчості показав не лише, що у Броварах талановиті діти. Фестиваль дав можливість  молоді творчо спілкуватися, а для глядачів - познайомитися із зразками національних культур і традицій.