WTF?
     
Смолоскипна хода і відправка учасників АТО на відпочинок

Маленький репортаж.

Ввечері неділі мешканці Броварів могли стати свідками і учасниками смолоскипної ходи вулицями міста. Акція за участі партій і організації правого політичного спектру (Свобода, Ультрас-Бровари, Тризуб, Моноліт, Сокіл) була присвячена підтримці затриманих за підозрою у вбивстві Олеся Бузини (відомий зокрема твором “вурдалак Тарас Шевченко”) у Києві 16 квітня Андрія Медведько (як каже google – член партії “Свобода”) і Дениса Поліщука. Були акції на їх підтримку в Києві і під судами і під прокуратурою, і тепер акції на їх підтримку з проходять у регіонах.

На 20 вечора почали збиратися учасники ходи, багато молоді, більшість у вишиванках, націоналістичних або у тематичних футболках. Із траспарантом “Бровари” на чолі колони і гаслами “Слава Україні” - “Героям Слава” колона рушила по бульвару Незалежності, вулицями Короленко, Лагунової, Воз'єднання (коли вже її перейменують), Грушевського, Кірова (теж в першій черзі на перейменування) до будівлі міського відділку міліції. Міліція “долучилася” до ходи відразу: були і піші супроводжуючі і за колоною їхало авто міліції. Учасники ходи вигукували кричалки як і традиційні на адресу керівника сусідньої країни так і не забували очільників деяких українських міністерств і відомств. Під час ходи традиційно палили “фаєри” і підпалювали петарди, чим викликали у деяких громадян незадоволення.

    

З іншого боку площі, під міськрадою, чекали на автобус броварські учасники АТО із сім'ями, та їхні родичі. Як розказали нам учасники, громадська організація “АТО-М” (керівник Маломуж М.Г., екс-керівник служби зовнішньої розвідки) за допомоги низки благодійних організацій відправляє учасників АТО на відпочинок в Одеську область. Від Броварів їде до 30 осіб (також і сім'ї тих, хто загинув на війні), ще пару сімей підберуть у Борисполі. Автобус супроводжували машини із АТО, стояв навіть джип із туреллю-станиною для кулемета. Серед присутніх було поміщено самого Миколу Маломужа. Цим можна пояснити підозрілість учасників — до всіх, хто підходив до очікуючих на відправлення або намагався зфотографувати камуфльовані авто - відразу підбігали люди у камуфляжі (Броварська Самооборона?) і розпитували хто такий і що тут робиш. Можливо це й виправдано: надмірна цікавість до екс-учасників АТО і їх сімей в воюючій країні може бути підозрілою (ми даємо лише фото із загальним планом). Загалом учасники різних заходів по різні боки площі іноді перетиналися і обмінювалися рукостисканнями — зрозуміло, що багато хто з них були разом на передовій — як в Києві так на сході країни.