WTF?
     
Плановий суботник у Броварах

 9-го квітня містом прокатився суботник. На захід закликали всіх охочих, проте по факту Бровари, здебільшого, прибирали працівники ЖКГ та виконкому. Спершу ми вирушаємо на локацію поблизу Краєзнавчого музею. 9-та година ранку, серед охочих прибрати ділянку лише двірник. Придивляємось ближче, помічаємо майстра ЖЕКу та ще кількох працівників.

 Далі вирушаємо до парку "Перемога". Тут ділянка більша, отже й "прибиральників" також, це працівники виконкому - "освіта" й "соцзахист".

- Працюватимемо до 12-ї, - говорять жінки.

- Гадаєте встигнете все прибрати?

- Не хвилюйтеся, у нас суботники триватимуть до Пасхи.

- Добровольці до вас не приєднуються?

- Які добровольці, про що ви кажете? - посміхаються.

 Вирушаємо на вулицю Грушевського 17. Тут ситуація протилежна, комунальників не видно, лад наводять самі жителі.

- А що робити, коли в нас двірник такий, - сплескують руками жінки. - Їй би не двірником робити, а у виконкомі. Скільки ми вже скаржилися на неї. Усе власними силами й за власний кошт. Ви ще не бачили, що за будинком коїться. Двірник нам говорить, що вона квіти може засипати, листя погребати й усе.

- А як же сміття будете вивозити, якщо ви без підтримки міста?

- Тут не так багато, - говорить мешканець цього ж будинку - повиносимо на смітник вручну. А ви якесь ЗМІ?

- Так.

- О, потрібно зняти нас усіх для піару, - сміється.

- О ні, - заперечує жінка, що прибирає поруч - ми постійно самі тут прибираємо, що це за дивина. Ви думаєте це надовго? Зараз собачники все виправлять.

 Ідемо на бульвар Незалежності. Там також працюють самі виконкомівці. Людей багато, але й сміття повно. Поруч гаражі й льохи. Власників на суботнику немає.

 Рухаємось на Торгмаш. В анонсі було заявлено, що прибиратимуть на Енгельса 8-10 біля басейну "Хвиля". По-перше, суботника ми не побачили, місцеві не підтвердили нам, що він був напередодні (наприклад, на Гагаріна прибирати почали з 8-го числа), адже це був робочий день, люди могли його просто не бачити. По-друге, не зрозуміле саме формулювання - прибирання біля басейну "Хвиля". Схоже на заклик прибирати довкола смітника, адже назвати територію басейну якось інакше, язик не повертається.

 Далі, на вулиці Олімпійській на полі ми також не побачили прибирання. Місцеві безхатьки розповіли нам, що суботник був у п'ятницю, було багато дітей, дорослих. Люди зібрали та вивезли багато сміття. Цікаво, що тут було до того? Так зване поле, просто, сміттєзвалище. Просто за новобудом на землі валяються пляшки, пакети, мішки, чесно кажучи, простіше сказати, що там не валяється. Картина нагадує декорації до фільму "Обитель зла".

 Рушаємо на вулицю Київську 298. Там прибирання добігає кінця. Пораються самі комунальники. Вони навпаки, дорікають місцевим жителям, мовляв випити та лишити пляшечку та залишки закуски просто неба, це залюбки, а от вийти прибрати за собою охочих немає. До речі, списати все на не інформованість неможна, адже комунальники власноруч розклеювали оголошення про захід на всіх під'їздах.

 Отже, "свято наближається", місто прибирається. Десь уже чисто, десь потрібно більше робочих рук, адже засмічена площа набагато більша за інші. До речі, нам зустрілося кілька людей, які без масових зібрань, наводили лад у дворах, під власними вікнами. Тож, можна сміливо брати з них приклад, адже на вулиці вже виходять наші діти і нам самим приємніше прогулятися в прибраному місті.