WTF?
     
"Блакитний день" у Броварах. Всесвітній день розповсюдження інформації про проблеми аутизму

 2-го квітня у міському культурному центрі "Прометей" відбулися святкові заходи присвячені Всесвітньому дню розповсюдження інформації про проблеми аутизму. Метою заходу було показати суспільству, що інвалідність не вирок, що люди з інвалідністю можуть і повинні повноцінно жити.

Робота маленької Єлізавети, "Коли сумно"
 
Так маленька Мілана бачить "Планету"

Робота з аутистами вимагає терпіння, адже часто вони уникають зорового та тактильного контактів, у такому разі необхідно шукати інший, індивідуальний підхід. Головна задача соціалізувати аутистів, навчити їх взаємодіяти з іншими людьми (зауважимо, що багато хто з них легко й охоче йде на контакт).

 

 Заходи розпочалися в холі культурного центру. Малеча розважалася лего, піском, малюванням. Учителя школи "Мозаїка" робили діткам з особливими потребами масаж, вправи для сенсорної моторики, навіть, можна було зануритися у "совине яйце", спеціальний мішок,  у якому дитина, що не любить обійми, може відчути себе у безпеці, заспокоїтися та розслабитися.

Сенсорний мішечок, у середині якого крупа. Завдяки йому можна розвивати моторику, а також усувати зажими в спині.
"Совине яйце", спеціальний мішок у середині якого, дитина що уникає тактильного контакту, може відчути себе у безпеці.

 Це такі ж діти, зауважує директор школи "Мозаїка", Кисельова Н. І. Їхнє навчання відбувається через візуалізацію, програвання кожної ситуації, так само навчаються всі дітки. На Заході давно дійшли висновку, що аутисти повноцінні члени суспільства, адже раніше почали вивчати аутизм, там давно це вважається не захворюванням, а особливістю. Наталія Ігорівна говорить, що школу підтримує "все місто".

   

- Не знаю кому дякувати, щоб нікого не забути. Усі допомагають, наприклад, ці вишиванки нам надала трикотажна фабрика "Софія".

 Перед концертом дітей розважали аніматори, які влаштували свято мильних бульбашок. До речі веселилися не тільки гості, а й маленькі артисти. Другою частиною заходу був концерт, який відкривали діти з особливими потребами. Потім гостей радував творчий колектив "Мальва", для них співали й танцювали, а в перерві між номерами ведучі розповідали, що ж це таке аутизм.

 

 - Це довічне порушення розвитку, яке впливає на комунікацію і відносини з іншими людьми, а також на сприйняття й розуміння навколишнього світу... Деякі люди можуть жити незалежним життям, у той час як інші... мають потребу в довічній підтримці. - Усі люди з аутизмом мають складнощі в трьох областях: труднощі з соціальною комунікацією, соціальною взаємодією, соціальним сприйняттям.

  

- Батьки дітей з аутизмом часто скаржаться, що оточуючі вважають їхніх дітей просто невихованими й розпещеними. - Аутисти говорять, що для них навколишній світ це хаос, тому часто вони відчувають тривогу. - Решта людей інтуїтивно розуміють, як спілкуватися  і взаємодіяти одне з одним, але в аутистів відсутнє це інтуїтивне знання, і вони можуть лише гадати, чому вони "не такі як всі". - Аутисти мають складнощі з вербальною та невербальною мовою.

 

Вони не розуміють переносного значення, виразу обличчя, жартів, сарказму, приказок, деякі - зовсім не розмовляють, проте все розуміють. Вони можуть виражати думки через друк, мову жестів, систему карток. Попри це, аутисти зазвичай дуже обдаровані, у них добре розвинута уява, що неабияк важливо для творчих людей.

На захід завітали представники влади, заступник міського голови, Лариса Виноградова.
 
Депутат Броварської міської ради від "Солідарності", Леонід Черепейнік.

 Після виступу хореографічної майстерні "Мальва", концерт завершили діти з особливими потребами. Фіналом заходу став запуск повітряних кульок в небо. Їхній блакитний колір символізував самих аутистів. Свято вийшло дуже душевним, дітки з особливими потребами дуже не просто тішилися через заходи, їм дуже сподобалось брати безпосередню участь у них.