WTF?
     
Ситуація в місті нагадує мені ситуацію у країні - Євгеній Гредунов

  Відкрите спілкування з народом та активна участь у житті суспільства споконвіків додавали державним діячам декілька позитивних штрихів до їхнього політичного портрета. Одним із дієвих методів такого спілкування є прес-конференція – ідеальний спосіб підтримувати імідж політика чи політичної сили, яким активно користуються сучасні народні обранці.

  Для Броварів прес-конференції перестали бути новинами. Політики все частіше переходять до відкритого спілкування з народом. Цієї середи, 30-го березня, депутати Броварської міської ради від фракції "Солідарність" провели прес-конференцію, під час якої розповіли, яким бачать місто у майбутньому, поділилися планами на подальшу діяльність.

  Нагадаємо, попередню конференцію на початку березня цього року провели представники фракції «Самопоміч».

  Поспілкуватися з журналістами зібралося семеро з восьми учасників політичної команди. Зазначимо, донедавна до партії «Солідарність» входили вісім осіб. Після того, як на 11-ій сесії Броварської міської ради Юрій Чередник голосував проти рішення власної фракції, представники «Солідарності» виключили його зі складу партії та «попросили» скласти повноваження. Тому Юрія Чередника на прес-конференції не було.

  Як зазначив депутат Броварської міськради Євгеній Гредунов, у залі зібралося семеро справжніх, перевірених часом, депутатів броварської "Солідарності". «Сьогодні ми бачимо, хто чого вартий. Ми пройшли вогонь і воду, випробування спокусами та погрозами», – зазначив народний депутат. Розповідаючи історію створення команди, Євгеній додав, що більшість її учасників познайомилися лише перед виборами: «у політику ми йшли командою, яка складалась з кількох груп і особистостей. Тепер ми – єдина, випробувана часом, команда».

Ірина Веремчук і Галина Негода
Леонід Черепейнік, Євгеній Гредунов, Володимир Опалько, Ірина Веремчук, Галина Негода

  Опісля Євгеній перейшов до найактуальнішої на цей час теми – ситуації, яка сьогодні склалася у Броварах. На думку депутата, «обстановка у місті нагадує ситуацію у країніМи бачимо, як певна сила намагається взяти реванш. Ми бачимо, як система піднімає голову на різних щаблях влади». Євгеній зазначив, що місто обрало найгірший сценарій свого розвитку. За словами пана Гредунова, паралельно у Броварах проходять процес звичайної роботи депутатів, виконавчого комітету, апарату міськради та процес боротьби за владу, її монополізацію.

  Євгеній розповів про депутатську діяльність членів броварського осередку «Солідарності». За його словами, команда вже встигла напрацювати ряд пропозицій з розвитку міста, які депутати планують систематизувати у вигляді програми подальших дій.

Євгеній Гредунов та Володимир Опалько
Валерій Іваненко та Леонід Черепейнік
Леонід Черепейнік

На думку Гредунова, місто треба розвивати одразу у кількох напрямках. По-перше, Броварам необхідна «відкрита влада». Має бути створений сайт, де були б опубліковані повна інформація про всіх депутатів Броварської міської ради, їхні виступи, програми партій. Євгеній вважає, що спілкування з громадою в Інтернеті має відбуватися не лише через соціальні мережі, а й через офіційні ресурси.

  Бровари мають стати дійсно безпечним містом, запевняє Гредунов. У рамках цієї програми планується придбати та встановити у людних місцях 140 відеокамер. Пан Євгеній планує подати запит до Верховної Ради, аби там пояснили, коли у Броварах запрацює муніципальна поліція, яка, як зазначає депутат, вже давно була обіцяна місту.

  Також, за словами Євгенія Валерійовича, у місті необхідно полегшити рух автомобілів, впровадивши «зелену хвилю» світлофорів. Варто також привести до ладу систему збору води. Велику увагу депутат приділив питанню патріотичного виховання молоді. "Солідарність" збирається впровадити у місті програму підготовки у школах до громадської оборони із залученням представників військкомату та Служби з надзвичайних ситуацій.  

Сергій Батюк
Представники броварського осередку "Самопомічі"

  Ще одним не менш важливим блоком пропозицій «Солідарності» стала група питань економічного розвитку міста. У рамках цього напрямку депутати мають системну ініціативу створення єдиного органу, який би займався економікою. За словами Гредунова, «місто має самотужки заробляти гроші». Бровари сьогодні виглядають як «місто-склад», «місто-гіпермаркет», ресурси якого використовуються нераціонально. Як зазначив Євгеній Валерійович, цю проблему можна вирішити, спростивши діяльність підприємцям. Також необхідно створити громадську раду при податковій.

  Окрему увагу депутат приділив суперечливому, як він сам його назвав, питанню будівництва другого мікрорайону на 25 тисяч мешканців, у якому мають бути дві школи, озеро та парк. «Не кожне місто може похвалитися 25 тисячами мешканців. А це – просто мікрорайон», - пояснює позицію своєї команди Євгеній. Він розповів, що «Солідарність» підтримує розвиток Торгмашу. Вони пропонують побудувати новий парк, дитячий майданчик. За словами пана Євгенія, тривають консультації щодо створення автобусного маршруту «Торгмаш-окружна дорога-станція метро "Лісова"».  

Валерій Іваненко
Леонід Черепейнік та Євгеній Гредунов
Леонід Черепейнік

   Не оминули депутати також проблеми, яка вже давно викликає обговорення та суперечки у багатьох містян. Депутати наголосили на тому, що у місті необхідно побудувати нові школи, проекти яких до сих пір не розроблені. Проте можна було б взяти за приклад київський типовий проект побудови школи і адаптувати його до місцевих умов. Згадали на прес-конференції також про особисту ініціативу депутата Броварської міськради Леоніда Черепейніка щодо налагодження загальноміської системи роздільного збору сміття.

  Після того, як Євгеній Валерійович закінчив свою розповідь про напрацювання та пропозиції «Солідарності», слово взяв Леонід Черепейнік. У своїй емоційній, запальній промові він наголосив на тому, що місцеві підприємці більше не вірять владі. «Вони думають, що місцева влада їх розкраде, тому відмовляються платити податки. Якби місцевий бізнес довіряв владі, надходження до бюджету від податків збільшилися б у три-чотири рази», - зазначав депутат.

Анатолій Гаркуша - журналіст видання "Гроза"
 
Андрій Качор - громадський діяч, журналіст

  Далі надали слово журналістам, яких більше цікавила політична криза, що на сьогодні склалася у Броварській міській раді. Депутатам нагадали, що у міськраді склалася певна більшість, яка ігнорує думки та рішення «Солідарності». На запитання, що члени фракції робитимуть, якщо і надалі їх рішення ігноруватимуть, Євгеній Гредунов відповів, що на боці «Солідарності» сила гласності. «Ми доводитимемо до людей інформацію, розповідаючи про все, що відбувається у місті та міськраді. Спонукатимемо виконавчу владу до співпраці», - зазначив Євгеній Гредунов. Леонід Черепейнік додав, що «усьому свій час». На його думку, будь-яка більшість – тимчасова, тому все ще може змінитися.

  На завершення обговорили тему відставки міського голови Ігоря Сапожка. Усі присутні депутати згодилися на тому, що мера обрали люди, тому їх вибір треба поважати. Валерій Іваненко додав, що «все має відбуватися розумно і плавно». Мабуть, так воно й має бути. І не лише у політиці, а й в житті загалом.