WTF?
     
У Харкові відзначились "броварські" воїни-афганці

  29-го березня ввечері на харків'янку напав фан-клуб воїнів-афганців. Жінка помітила дует у камуфляжі, який співав шансон. Її зацікавив надпис на скриньці поруч: "У фонд допомоги інвалідів учасників бойових дій". Вона зупинилась і помітила, що чоловіки були дуже п'яні, поцікавилась, у який саме фонд збираються кошти, на що почула відповідь: а тобі не все одно?

 Усе таки артисти надали "Сертифікат" виданий їм, як колективу "Караван"  про те, що він має право на виступи та творчі тури територією України як представник "Української Спілки Ветеранів Афганістану", за підписом голови броварського осередку організації. Тим не менш, чоловіки переконували, що цей папірець надає їм право на збір коштів.  Особисті документи гастролери відмовились показувати, як і квитанції перерахування зібраних коштів на благочинність. Навколо активістки почали збиратися прихильники артистів з вигуками: "Ти хто така?", "Ось же у неї жовто-синя стрічка", "Так це майдонута", "Бийте цю с**у"... Жінку схопили за волосся, проте вона змогла вирватися, і чекала на викликану раніше поліцію в сторонці.

 Активістка задається питанням, хто ж це врешті збирав кошти? Щоб відповісти на нього, ми зв'язалися з керівником броварської спілки афганців (УСВА), Івашковським Віталієм Володимировичем.

- Це афганці з Одеської області, з Бєлгород-Днестровська. Вони захотіли зробити безкоштовний концерт у Броварах. Я їм виписав сертифікат для проведення безкоштовного концерту в Броварах у МКЦ "Прометей". З цим сертифікатом не платиться оренда, податок, але ж вони не брали грошей, білети не продавались, усе було безкоштовно. Я виписав документ, який підтверджує, що це дійсно афганці, творча група, яка має право проводити концерт.

- Ви можете підтвердити, що це дійсно афганці?

- Двоє афганців, один ефіоп (воював в Ефіопії). Я виписав їм сертифікат, щоб 15-го лютого цього року, на день виводу військ з Афганістану вони змогли виступити в нашому культурному центрі. Вони приїхали до Харкова й почали прикриватися цим папірцем. Я харківських колег попросив забрати його в них, адже він одноразовий і вже не дійсний. Було таке, що кілька разів після концерту, вони приїжджали й співали в Броварах на вулиці. Коли я дізнавався, то підходив і говорив: хлопці, потрібно телефонувати, попереджати. Вони збирали гроші, мовляв для атовців.

- Як ви познайомилися з творчим колективом "Караван"?

- Він в Броварах, на вулиці давав концерт. Я підійшов, подивився. Хлопці нормально співають. Я їм представився, вони мені. У них є нагороди, вік відповідний, питань з алкоголем не виникало. Їхній керівник, клавішник сказав, що взагалі не вживає, бо за кермом та має проблеми з печінкою Я дав їм сертифікат, вони відіграли кількагодинний концерт. Знову ж таки безкоштовний виступ і заробіток не одне й те саме, вони ж не змогли пояснити (в Харкові), куди перераховуються кошти.

 Отже чоловіки збирали кошти незаконно та до Броварів вони мають опосередковане відношення. Очевидно, що вимагати документи, які підтверджують законність дій псевдо волонтерів ми можемо і мусимо. Дуже прикро, що подібні випадки підривають довіру до справжніх волонтерів, які на ентузіазмі роблять тяжку, монотонну роботу, часто пов'язану з ризиком для життя.