WTF?
     
Хто і чому проти перейменування броварських вулиць? (ВІДЕО)

 29-го березня об 11:00 у Броварському міськрайонному суді розпочався процес за позовом громадянки Тетяни Нємчиної (лідера ГО "Комітет громадського самоврядування Київщини"), що стосується рішення міської ради про перейменування вулиць. На засідання прийшли ті хто підтримує позивачку, окрім того, були присутні депутати БМР від "Солідарності" та "Свободи", представники громадських організацій та ЗМІ.

  Перед засіданням позивач пояснила суть свого позову. Жінка зазначила, що вона виступає не проти перейменування вулиць (рамках Закону України про декомунізацію) взагалі. Вона хоче перевести рішення Броварської міської ради в законну площину. Мовляв, у проекті рішення, який був розміщений на сайті за 20 робочих днів до сесії, на перейменування виносилося 24 вулиці, тоді як на самій сесії було ухвалено рішення про перейменування - 70-и.  Саме через це, говорить пані Нємчина, вона подала позов до суду.

 Ще до засідання, у залі вирували емоції. Депутати обурювались через контраст "регіонального минулого" позивачки та її прихильників (а саме, досить лояльне ставлення до міського голови, Ігоря Сапожка) з педантичним дотриманням букви закону, коли це стосується декомунізації.

 Активісти, депутати та бійці АТО закидали пані Нємчиній що, Радянського Союзу вже давно немає, проте у певних головах усе ще залишається ностальгія за державою, яка визнана тоталітарною. Також присутні переконували, що в умовах «гібридної війни» з РФ, було б абсурдом, якщо вулиці й далі називалися на честь історичних постатей СРСР або Росії. На це Тетяна Нємчина відповідала, що ті хто проти її позиції - провокатори. Суддя, Шинкар А.О. намагався навести лад між сторонами.

- Будете на Майдані кричати, а не тут, - сказав Його Честь.

 Отже, засідання почалося, позивач заявила про залучення до справи списків зібраних підписів проти перейменування жителів вулиць Матросова, Возз’єднання, Горького, Ковпака, Кирпоноса, 8 березня, Челюскіна, Польової, Семашко та Радгоспної. Вона пояснила це тим, що не було попереднього громадського обговорення. Але присутні депутати (серед них лідер фракції "Свобода", Олег Шевчук) почали вигукувати із зали, що інформація про перейменування деяких вулиць із цього списку без обговорення - не відповідає дійсності.

 Ситуація, якщо чесно, абсурдна: позивач - Тетяна Нємчина, що бореться "за дотримання закону", відповідач - Броварська міська рада, що не надто перейматиметься, якщо програє справу. Тобто зацікавленими в перейменуванні вулиць були глядачі - активісти, депутати, ветерани.

 На засіданні також була присутня український краєзнавець, старший науковий співробітник Броварського краєзнавчого музею та член комісії Броварської міської ради з питань найменувань та пам’ятних знаків, Марія Овдієнко. По завершенню засідання Марія Григорівна розповіла ЗМІ про довгий та складний процес підготовки питання про перейменування вулиць у проект рішення, що виносився на сесію міської ради.

- Від процесу підготовки питання міська влада - Сапожко та його заступники просто усунулися. До комісії ж входили майже всі або регіонали, або старі комуністи, — розповіла Марія Овдієнко.

 Саме засідання суду вирішили перенести на 13 квітня на 14.00 для того, щоб третя сторона могла ознайомитися з матеріалами справи.

Нагадаємо, що 24 березня мало відбутися уже одне судове засідання на тему перейменування вулиць (позовні заяви подали громадянки Людмила Шубіни, Світлана Федяніна та Наталія Олейнік). Однак, самі позивачі не з’явилися на засідання і його перенесли на 6 квітня.

 

 Стаття підготована за матеріалами видання "Трибуна Бровари".