WTF?
     
Громада Броварів отримала вільний доступ до містобудівної документації

  Експертна комісія Укрдержгеокадастру та Укргеоінформу понизила гриф обмеженого доступу для службового користування («ДСК») і розсекретила більшість містобудівних документів. Відтепер громада Броварів має право на вільний доступ до деяких з них. Про це сьогодні на своїй сторінці у одній з соціальних мереж повідомив народний депутат України Павло Різаненко.

  Нагадаємо, вже давно народ України бореться за відкритість та гласність містобудівної документації, яка до 2011-го р., згідно з законодавством, була обмежена у доступі для службового користування. Того року набув чинності закон про регулювання містобудівної діяльності, згідно з яким документація ставала відкритою. Обмеженим залишався доступ до частини документу. 

  Минулого року Верховна Рада України зобов’язала органи місцевого самоврядування переглянути грифи обмежень протягом одного року.

  Як зазначає у повідомленні Павло Різаненко, Броварська міськрада відмовлялася через нестачу коштів переглянути генеральний план міста та його складові для зняття з них обмежень у доступі, як це мало б бути відповідно до нового законодавства. Міськрада також прийняла новий детальний план території, на який було накладено гриф обмеженого доступу Пізніше це рішення скасували, проте гриф залишили. Нещодавно міська рада розмістила на своєму офіційному сайті текстову частину генерального плану та частину картографічних матеріалів, з яких Укргеоінформ зняв гриф ДСК у 2015-му році.

  Два тижні тому, 14 березня, на чергову офіційну вимогу Павла Різаненка Укрдержгеокадастр і Укргеоінформ провели ще одне засідання експертної комісії, яка розсекретила більшість містобудівних документів. Гриф не понижено лише у текстових частинах документів, як це має бути за законом про регулювання містобудівної діяльності.