WTF?
     
Ведеться будівництво у другому мікрорайоні Броварів

Самоскиди постійно підвозять матеріал на будівництво

 У другому мікрорайоні почалось будівництво. У соцмережах активно обговорюється цей факт. Зокрема користувачів цікавить питання водовідведення, а також чому не було обговорення з громадою. Людей можна зрозуміти, адже вони переймаються, що сусідні будинки будуть підтоплені. Це стара проблема Старого центру.

Ми поспілкувалися з місцевим жителем, який мешкає на вулиці Маяковського, Русланом Семенцем. 

- По-перше, садочки - окрім "Віночку", здається нічого й немає, на Розвилці - "Зірочка", самі розумієте, що для такого мікрорайону це дуже мало. По-друге, школи: перша - нікому не потрібна, спільними зусиллями якийсь мізер робиться, але за великим рахунком - "радянський союз". У третій школі (на Пекарні) ситуація краща, адже нею "займається" Леонід Черепейнік. Отже усього дві школи, є шоста, але вона не зовсім у Старому центрі.

- Ви, напевно, чули про будівництво, яке розпочалося поблизу вулиць Богунської та Маяковського, що думаєте з цього приводу?

- Що я можу думати? У нас був льох, спочатку в ньому води було по коліно, адже поруч болота. Коли довкола розпочались будівництва, рівень води почав підніматись - по пояс, по груддя, отже льох розібрали. Слава Богу, що цьогоріч не така сніжна зима, адже в усіх майже кожної весни стоїть вода, хто насосами відкачує, хто вручну, хоча раніше такого не було.

Робочі машини постійно щось підвозять на об'єкт
 
Робочі машини постійно щось підвозять на об'єкт
 

- Наші журналісти побували на будівництві (щоправда, за паркан охорона не пропустила), чесно кажучи, склалось відчуття, що можливо не так вже й погано, якщо зведуть нові квартали. Тобто, якщо дотриматися всіх правил, сам район би виграв. З одного боку вулиці "котеджне містечко", куди люди дістаються автівками, з іншого підприємства та приватні будинки, куди не йдуть маршрутки, а з новими кварталами вони, імовірно, з'являться.

Магазин на вулиці Богунській
 
Кіоск на вулиці Богунській
 Вулицею нам трапився один магазин й один ларьок, а у випадку заселення новобудов, з'являться супермаркети. Здається, що район належить до тих, де люди змушені йти або по пилюці, або по бруду, можливо й це зміниться, як наслідок. Можливо, якщо все зробити як слід, нові квартали навпаки оживили б місцевість?

Вулиця Богунська
 
Вулиця Богунська

- Так, але в тому-то й річ, є сумніви, що забудовник зробить усе за правилами, що вода дійсно піде. Ви розумієте, якщо просто ділянку забудувати(наскільки мені відомо, збираються робити висипку), то в нас, однозначно, рівень води підніметься в рази. Це головне, що турбує. Зрозуміло, якщо збудують школу, пару садочків, облаштують паркову зону, було б дуже добре, ми тільки за. Знову ж таки, де взяти впевненість, що все буде зроблено як слід?

 

Наші журналісти зв'язались з відповідальним виконавцем робіт, Голеня Петром Івановичем.

- Ми дійсно починаємо будувати. Наразі наш проект з водовідведення на експертизі, залишилось його утвердити. Там де зводяться приватні забудови, ми перехоплюємо звідти воду десь 200-250 м і пропускаємо їх через свою територію, очисні споруди скидатимуть нечистоти за залізницю. Планується 4-5 колекторів. 

- Скільки буде будинків?

Місцеві жителі жаліються, що дорога не пристосована для пішоходів
 
Люди йдуть або по пилюці, або по бруду

- На першій черзі - 5 (зараз встановлюються сваі під перший будинок), а взагалі - з дорогами, розв'язками я так відразу не скажу. Це є в нашій презентації, але можливі коректировки через розташування, секція може збільшитися, зменшитися.

 Нагадаймо, що  27-го листопада 2015 р. в актовому залі ЗОШ №1 відбулась зустріч громадськості з представниками ТОВ «Просперітатіс» з приводу будівництва ІІ мікрорайону (та сама зустріч, яка не анонсувалась належним чином та ще більше спантеличила громадськість). Того разу представники забудовника не могли відповісти на прості питання: скільки коштів буде витрачено на очисні споруди, як вирішуватиметься питання зі школами й садочками тощо. Протягом кількох днів наша редакція намагалася зв'язатися із забудовником, але телефон (номер вказано на паспорті) жодного разу так ніхто й не підняв.