WTF?
     
Броварчани судитимуться з міською радою

 Відомий у місті журналіст, активіст Громадянського руху "Відсіч", Дмитро Карпій що бореться за декомунізацію Броварів, повідомляє про судові процеси проти перейменування вулиць нашого міста. Перше засідання призначене на 24-те березня. Броварський суд прийняв два позови щодо визнання незаконним і скасування рішення "Про перейменування вулиць та провулків м. Бровари". 

 На 24-те березня (16:30) призначене засідання за позовом громадянок Людмили Шубіної, Світлани Федяніної та Наталі Олейнік. Справу мали почати розглядати ще 22 лютого, але засідання перенесли через хворобу судді – Наталі Маценко.

 29 березня (11:00) заплановане засідання по іншій справі за позовом Тетяни Немчиної. Розгляд має відбутися так само вперше. На сайті Державної судової адміністрації України зазначили, що судити буде Андрій Шинкар.

 Розгляд адміністративних справ відбудеться у Броварському міськрайонному суді на вулиці Грушевського 2. Відповідачем виступає Броварська міська рада. Зауважимо, що для громадськості стала доступна копія позовної заяви у справі за позовом Людмили Шубіної, Світлани Федяніної та Наталі Олейнік. У відповідь на запит до суду активісту і журналісту Дмитру Карпію вдалося отримати документ. Допоміг йому в цій справі «Інститут медіа права». Надання позовної заяви особі, яка не є учасником процесу, юристи назвали успішною історією доступу до інформації. Водночас, на запити щодо надання інших позовних заяв, які стосуються перейменування вулиць, суд надалі відмовляє.

 Нагадаймо, що в рамках декомунізації за рішення про перейменування 70-ти вулиць у Броварах одноголосно проголосували усі депутати новообраної міськради та міський голова Ігор Сапожко. Документом, ухваленим у рамках процесу декомунізації, як повернули історичні назви броварських доріг, так і затвердили нові. Таким чином вшанували пам’ять українських діячів національно-визвольних змагань, дисидентів, діячів мистецтва, а також – загиблих Небесної Сотні та бійців, які зараз воюють на Сході країни.

 Позивачка Тетяна Немчина, разом зі своїми однодумцями Людмилою Бабенко та Іриною Ніловою, змогли подати позов лише з 4-ої спроби. До того Феміда повертала заявникам документи. Що змінились на четвертий раз не зрозуміло. Зауважимо, що всіх трьох позивачок пов’язують із чинною міською владою у Броварах. Вони є активними противниками декомунізації та часто роблять відповідні заяви, організовують збирання підписів проти перейменування вулиць тощо. Тетяна Немчина й Ірина Нілова нещодавно організовували захід на підтримку заступника міського голови, екс-члена Партії регіонів, Лариси Виноградової та керуючого справами виконкому, колишнього працівника КДБ Костянтина Кузнєцова.

 На захист затверджених нових назв виступили члени робочої групи з підготування пропозицій щодо перейменування вулиць у місті Броварах. Активіст Дмитро Карпій раніше подав до Броварської міської ради звернення, у якому надав позивачу в справі низку фактів, аргументів та матеріалів. Вони мають бути використані у суді для ефективного захисту законних прав та інтересів броварської громади.

 Поки готувалася стаття, стало відомо, що 24-го березня, за півгодини до назначеного засідання, о 16.00 Броварська міська організація ВО "Свобода" проводитиме біля будівлі суду акцію протесту проти намірів скасувати рішення міської ради про перейменування вулиць та повернення їм колишні, радянські назви. Організатори закликають не бути байдужими й підтримати акцію.