WTF?
     
У Броварах затримали роверного злодія (ВІДЕО)

 Броварська поліція затримала чоловіка, який крав велосипеди в місті. Нагадаймо, що в Броварах почастішали випадки викрадення велосипедів. Зауважимо, що останнім часом злодії зовсім знахабніли, вони промишляють у будні й у вихідні, удень і ввечері, їх не лякають випадкові свідки, консьєржі та, навіть, камери спостереження. На фото крадій, який вкрав велосипед у голови ОСББ будинку на вулиці Симоненка 2а, прибічника велоспорту, (який активно лобіює створення велодоріжок у місті) Андрія Саука.

 

 У чоловіка вкрали велосипед 14-го березня. Згодом ця ж людина, але вже зі спільницею намагалась вкрасти велосипеди в сусідньому будинку, на Симоненка 2. І це одиничні випадки, які зафіксували камери, а скільки таких випадків, про які не знає громада?

 В соціальній мережі оприлюднено відео з камер відеоспостереження. На ньому видно, що молодий чоловік з "вагітною" жінкою намагалися винести з будинку на вулиці Симоненка2 велосипеди. На щастя консьєржка вчасно запідозрила неладне. Вона не стала просто спостерігати, а піднялась на захист чужого майна.

  Наші журналісти поспілкувались з хороброю консьєржкою, Галиною Федорівною, та дізнались подробиці.

- Ви впізнали злодія або вам здалась підозрілою поведінка парочки?

- Скоріше мене насторожила поведінка. Зайшов чоловік, власник квартири, поки двері закривалися, заскочили ці двоє, жінка попереду, чоловік позаду. Я кричу: молоді люди ви куди? Вони відповідають: ми зараз швидко. З цього в мене й закралися сумніви. Звичайно люди або у віконечко, або в двері заглядають, кажуть до кого вони (тяжко всіх запам'ятати, адже в багатьох квартирах орендують помешкання та часто змінюються жильці, знову ж таки гості), ми записуємо хто, куди, до кого. А ці швиденько-швиденько, я за ними дивлюся, а вони вже поїхали ліфтом.

 Отже мені вже стало якось тривожно. Потім дивлюся, навіть не видно, щоб вони з ліфта вийшли, але з'являється велосипед - білий! А в нас такий один. Коли дивлюсь - їх два, вони тросом зв'язані. Я вийшла, за велосипед схопила, говорю: юначе, ви куди тягнете велосипед? Він відповідає: це мої. Я кажу: заходили без них, а виходите з велосипедами! На ту мить жінка вже вискочила з під'їзду, чоловік почав галасувати: дружино-дружино, у мене велосипеди забирають! Я говорю: так, зараз я викличу поліцію, і ми розберемося, хто що в кого забирає. Після цих слів він кинув велосипеди й відразу пішов. Уже коли я тримала велосипеди, мені здалось знайомим обличчя крадія. До цього Руслана, наша старша зміни, показувала фото, коли вкрали велосипед у нашого сусіда, Андрія Саука.

- Не було лячно? Вони могли чинити опір...

- Якось у ту мить, навіть, не думала про це. Він був уже тут, у коридорі, а я схопила велосипед за "сідло", за заднє колесо. Чомусь не подумала про це. Уже потім стало якось не по собі. Він же не кидався на мене, а вибіг та пустився навтьоки. А я дивлюсь, що ж за велосипеди (з 98-ї квартири), як раз підійшла сусідка. Я її попросила піднятися до власників, щоб, переповісти їм про інцидент. Врешті це моя робота...

- Зовсім ні, - заперечує пані Руслана. - За законом консьєржі не несуть відповідальність за майно мешканців, тим більше, якщо воно розташовано поблизу квартири. Справа консьєржа не пускати у під'їзд нікого стороннього, слідкувати за порядком в будинку, стежити, щоб усі системи працювали належним чином. До речі, після нашого будинку, крадії підпалили смітник і пішли знов на Симоненка 2а, а потім - на Симоненка 2б, але консьєржка їх не пропустила, її насторожило, що вони дуже рвалися в будинок. Вона їх вигнала. А на Симоненка 2а консьєржку звільнили, адже на її зміні ці крадії потрапили до під'їзду двічі.

- Поліція приїжджала, спілкувалася з вами?

- Ні, власники не схотіли викликати її, - говорить Галина Федорівна.

- Але в середу, поліціянти приїжджали вже з цим злодієм, - зауважує пані Руслана. -  Водили його будинком, він показував, де і що украв. Місяць назад злодій витягнув велосипед з 80-ї квартири, власники, навіть, не помітили, що він зник. Дізналися, коли у соцмережі почали писати. 

 Щоб детальніше дізнатися про "джентльмена удачі", ми звернулися до прес-служби броварської поліції. Ним виявився громадянин України, 1987-го року народження, житель міста Київ. Певний час чоловік жив у Броварському районі, тож для "роботи" обрав районний центр. Наразі відкрите кримінальне провадження за ч. 2-ю статті 15-ї, через частину 1-у, 185 статті  - незакінчений замах на крадіжку. Свої дії затриманий пояснює безгрошів'ям.

 Покарання в цьому випадку варіюється від штрафу до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян до виправних робіт на строк до двох років або, навіть, позбавлення волі до трьох років.

 Використані світлини взяті з соцмереж.